30 Bin TL ‘lik Güvercin


Güvercin sevgisi sınır tanımıyor. Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği’nin açılışında görücüye çıkan iki güvercin, ilginç bir pazarlıkla el değiştirdi.

Beysan Taştan isimli güvercin sever, ‘Koca Kobra’ isimli ‘Şebbab’ cinsi kuş ile 6 aylık dişisini açık artırmaya çıkardı. Dernek Başkanı Halil Kabakçıoğlu, kuşlara 20 bin TL teklif etti. Taştan teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine Kabakçıoğlu, kuşlara karşılık 30 bin TL değerindeki Ford Focus marka otomobilini teklif etti. Bu teklifi kabul eden Beysan Taştan, kuşlarını bırakarak 2009 model otomobilin anahtarını teslim aldı.

Dernek Başkanı Kabakçıoğlu, “Aslında getiren kişinin, güvercinleri satmaya niyeti yoktu. Pazarlık yaptık ve bir yerde anlaştık. Çok sevdiğim bir arabam vardı, onu teklif ettim. Kabul etti ve bu güvercinler bizim oldu. Hayvanın aynısını yetiştirmek hiç de kolay değil. Star kuş 3 yılda bir, 5 yılda bir yetişiyor. Güvercin fiyatları değişiyor. 10 TL’ye de güvercin var, lüks otomobil fiyatına da. Bu bir sevda. Sevdiğimiz kuş uğruna arabamız gitti, ancak pişman değilim.” dedi.

This entry was posted in HABERLER and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *